Projektowanie
inteligentnych domów

Z nami to czysta przyjemność!

Zobacz więcej

zostań partnerem

ZOSTAŃ PARTNEREM
ZAREJESTRUJ SIĘ

i ciesz się przygotowanymi
specjalnie dla Ciebie rabatami!
sprawdź szczegóły
wsparcie techniczne

OFERUJEMY SZKOLENIA
TECHNICZNE

sprawdź aktualne terminy! sprawdź szczegóły
program lojalnościowy

PROGRAM
LOJALNOŚCIOWY

dołącz do programu
i ciesz się rabatmi!
sprawdź szczegóły

Jak wybrać inteligentne gniazdko?

inteligentne gniazdka

Inteligentny dom to innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że życie codzienne staje się dużo prostsze i przyjemniejsze. Jednak zanim będzie to możliwe, należy wybrać wszystkie urządzenia i komponenty smart home, które zwiększą funkcjonalność, poprawią komfort, a dodatkowo idealnie wpiszą się w aranżację wnętrza. Jednym z istotnych elementów inteligentnego domu są gniazdka wifi, z języka angielskiego nazywane Smart Plug.

Mają one wiele zalet. Zaczynając od małego rozmiaru i eleganckiego designu, który doskonale wpisuje się w klimat zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych wnętrz. Poprzez ich funkcjonalność i możliwość oszczędzania energii. Aż po zwiększenie komfortu życia, dzięki możliwości zdalnego sterowania. Przedstawiamy zasadę działania inteligentnego gniazdka i podpowiadamy, które najlepiej wybrać do swojego domu.

Czym jest smart gniazdko?

Inteligentne gniazdko to nakładka umieszczona na tradycyjnym gniazdku. Urządzenie posiada wbudowaną w środku elektronikę, która sprawia, że możliwości wykorzystania gniazdka są znacznie większe. Działanie gniazdka wifi opiera się na kontrolowaniu przepływającego prądu. Można sterować nim za pomocą aplikacji zainstalowanej w urządzeniu mobilnym lub centrali służącej do sterowania wszystkimi systemami inteligentnego domu. Daje to możliwość włączania i wyłączania gniazdka zdalnie w dowolnym momencie. Docenią to szczególnie osoby, którym zdarza się nie odłączać sprzętów od kontaktu. W takiej sytuacji wystarczy tylko wyłączyć urządzenie bez zmieniania miejsca. Niektóre z gniazdek homekit oferują także pomiar zużywanej energii, dzięki czemu można na bieżąco kontrolować zużycie prądu i wdrażać w życie nowe nawyki, które pomogą oszczędzać energię.

włącznik urządzeń

Jakie inteligentne gniazdko wybrać?

Wybierając gniazdko wifi warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które sprawią, że będzie ono jeszcze bardziej funkcjonalne.

  • Sposób komunikacji, czyli to w jaki sposób można sterować gniazdkiem. Większość modeli pozwala na obsługę bezprzewodową ULE oraz Z-Wave, jednak warto wybrać gniazdko, które łączy się również przez wifi. Dzięki temu, można analizować dane czy włączać je i wyłączać nawet będąc poza domem.
  • Możliwość ustawienia harmonogramu to jedna z funkcji inteligentnych gniazdek, która sprawia, że można zaprogramować jego włączanie i wyłączanie na dowolne pory i dzięki temu zyskać pewność, że telewizor czy lampka będą wyłączone na noc.
  • Funkcja bezpieczeństwa to duża zaleta gniazdek homekit, dzięki niej domownicy mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ przy zbyt wysokiej temperaturze urządzeń gniazdko poinformuje o możliwości wystąpienia zwarcia.
  • Zasięg działania to bardzo istotna cecha, którą należy wziąć pod uwagę wybierając smart gniazdko. Od tego jak duży będzie zasięg zależy z jakiej odległości będzie można sterować urządzeniem.

Inteligentne gniazdka to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Ich duża funkcjonalność i stosunkowo niewielka cena sprawiają, że coraz więcej osób chce mieć je w swoim domu. Sprawdź modele smart gniazdek:

Inteligentne włączniki i gniazda